Last minute zájezdy Letenky Egypt další země

Počasí v Egyptě

Egypt se nachází v subtropickém pásmu (severní Afrika). Suché pouštní podnebí s mírnou zimou a horkým létem. Suché a horké klima panuje po celý rok. Výjimkou je středomořské pobřeží a okolí Nilu, kde panuje mírné klima. Ve vnitrozemí se setkáme s kontinentálním podnebím (časté výkyvy teplot).

Roční období můžeme v Egyptě rozdělit na tři části: zima (listopad - do poloviny března), léto (březen - do poloviny července) a druhé léto ( červenec - říjen)

První léto

Teploty bývají přijatelné až do poloviny července.

Druhé egyptské léto

V horním Egyptě v červenci až říjnu dosahují teploty 40 °C (ve dne) a 22 °C (v noci). Vysoké teploty zpříjemňuje suchý pouštní vítr. Období druhého léta je doporučováno lidem, kteří si potrpí na vyšší teploty. Vlhkost vzduchu je v Dolním Egyptě a v Káhiře vyšší v období července a srpna.

Zima

Období, které nejvíce láká své návštěvníky na mírnější teploty. Průměrné teploty: Káhira 24 °C a Hurghad 26 °C. Teplota Rudého moře bývá 23 °C. Na severu mohou teploty klesnout v noci až k 8 °C. Srážky se vyskytují v zimních měsících. Nejvíce na severu, na jihu jen zřídka a v pouštních oblastech téměř vůbec. Vhodné pro poznání tajemna egyptských památek.

Pro Egypt je charakteristický horký a suchý vítr (chamsín). Vyskytuje se v době prvního léta. Může mít neblahý vliv na zdraví místního lidu. U moře se objevuje v podobě mrazivého větříku.

Návštěvníci před návštěvou Egypta by měli zvážit, v které době by jej měli navštívit. Vysoké teploty nemusí být vhodné pro každého.

On-line předpověď počasí z Egypta

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Alexandrie, Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Asuán, Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Gíza, Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Ghazza, Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Hurghada, Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Shebin El Kom, Egypt Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Šarm as Šajch, Egypt